Kreatywnik Dolnośląski, czyli przewodnik po Dolnym Śląsku dla dzieci, cz. 1
Lato 2016 zaczyna się! Wyruszamy z Ulą na Dolny Śląsk, odkrywać, poszukiwać, zwiedzać poznawać. Mamy zadanie: do końca wakacji przygotować Kreatywnik Dolnośląski, czyli przewodnik po Dolnym Śląsku dla dzieci.
Potrzebujemy: miejsc, restauracji, kawiarni, ciekawostek, zadań, pomysłów i inspiracji. W komentarzach, w mailach (TUTAJ), osobiście i wszystkimi innymi kanałami informacji. Udostępniajcie, informujcie, opiniujcie.
Ołówek z królową Jadwigą i drugi w biedronki, czarny cienkopis, skaner, gimp i kubek z gorącą herbatą już w blokach startowych, plecak i czerwone autko też. Królik, Ula i ja odbyliśmy pierwsze wycieczki. "Będzie się działo!" jak śpiewa w głos Ula. I tańczy.
Kreatywnik Dolnośląski trafi do waszych rąk pod koniec wakacji i będzie darmowy, jego wersję elektroniczną umieszczę na blogu.
Na koniec ogłoszenia:
Założyłam na facebooku grupę Dolny Śląsk dla dzieci, dołączajcie i dzielcie się doświadczeniami.
Uruchomiłam ankietę, proszę wypełnijcie ją, zależy mi na tym, żeby było jeszcze lepiej i na blogu i w Kreatywniku.
Pamiętajcie, że TUTAJ dostępny jest Kreatywnik Dolnośląski, który w wersji papierowej pojawia się w różnych miejscach Wrocławia i nie tylko.
Przez wakacje na facebooku i instagramie będę miała dla was różne niespodzianki
Trzymajcie kciuki!
Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.
Polecam Zamek Czocha w Leśnej, ruiny Zamku Świecie w Leśnej oraz Zaporę w Złotnikach Lubańskich. Pomysł na przewodnik super !!!
OdpowiedzUsuńDzięki. Wybieramy się w tamte okolice. Będziemy sprawdzać.
UsuńJeżdżę w tamte okolice prawie co roku i cały czas odkrywam coś nowego, ciągle coś mnie zaskakuje. Właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu w Złotnikach Lubańskich. Oprócz Zapory w Złotnikach jest jeszcze baszta Złotnicka z lat 30 - tych. Polecam gorąco to miejsce
UsuńO baszcie nie wiedziałam. Dziękuje, wybieramy się w tamte okolice na wakacje.
UsuńBłędne skały
OdpowiedzUsuńTrzymam kciuki!
OdpowiedzUsuńHej, no fajnie, ale dlaczego nie weźmiesz profesjonalnego grafika do tego? Musimy być odpowiedzialni za to, czego uczymy nasze dzieci - estetyki też a Twoje ilustracje i dobór krojów i kolorów czcionek pozostawiają wiele do życzenia. Wolałabym dziecku dać do ręki coś ... ładnego.
OdpowiedzUsuńJa rozumiem, że stylówa przewodnika to dziecięce bazgroły, ale dzieci tak bazgrolą bo są jeszcze małe i nie potrafią inaczej. To że dzieci smarują chaotycznie kredką po papierze nie oznacza, że to idealny sposób na wizualną komunikację z dzieckiem. Takie "młotkowe" myślenie. No chyba, że z oszczędności zatrudniasz dzieci do ilustrowania.
Nie wezmę grafika, bo mi się podobają moje ilustracje, kwestia gustu.
UsuńI wiesz co, ten komentarz to pierwszy hejt na tym blogu.
Ale te rysunki są śliczne. I oryginalne. Widać że robione z pasją i sercem, a nie za pieniądze przez grafika który tylko weźmie kasę za kolejne sztampowe obrazki. Dzieci nie muszą od razu otaczać się tylko ibwylacznie obrazami Rubensa czy Matejki. A te obrazki z kreatywniku inspirują maluchy i do nich trafiają. A poza tym nie wszystko robi się dla kasy, co udowadnia autorka. Blog i projekty są tworzone z pasją która zaraża innych.
UsuńDziękuję
UsuńKoniecznie zobaczcie Hutę Szkła Studio Borowski w Tomaszowie Bolesławieckim. To bardzo przyjazne miejsce i przepiękne wyroby. Niewiele jest już miejsc, w których można z bliska zobaczyć jak powstają cuda ze szkła :-)
OdpowiedzUsuńPrzy okazji warto zaplanować zwiedzanie Bolesławca :-)
Bolesławiec i okolice, super, dzięki!
Usuń